ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА ПОВІДОМЛЯЄ

16.04.2018 | 11:14
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Заставнівський район

Відповідно до вимог Закону України «Про бджільництво» пасіки підлягають обов’язковій реєстрації

 Бджоли відіграють важливу роль в сільському господарстві,як запилювачі квіткових рослин. Однак останнім часом частішають випадки загибелі цих комах від використання засобів захисту рослин. Отруєння бджіл спостерігається у весняно-літній період при масових обробках сільськогосподарських посівів, зазвичай під час цвітіння ріпаку та соняшнику.

Детальніше...

Фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, згідно з ст. 37 Закону України «Про бджільництво», зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки, через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичного препарату.

Відповідно до вимог Закону України «Про бджільництво» пасіки підлягають обов’язковій реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом в Управлінні Держпродспоживслужби  району. Перевезення (кочівля) бджіл на медозбір і запилення здійснюється на підставі ветеринарно-санітарних правил, згідно з якими фізичні та юридичні особи повинні розміщувати пасіки на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування. Розміщення пасік на земельних ділянках інших власників або користувачів здійснюється за їх згодою.

З метою обліку пасік та здійснення лікувально-профілактичних заходів на кожнупасіку повинен видаватися ветеринарно-санітарний паспорт. Який потрібно отримати у державній установі ветеринарної медицини. У ньому повинні бути відображені: характеристика пасіки, її ветеринарно-санітарний стан, епізоотична обстановка, дані лабораторних досліджень, результати проведених лікувально-профілактичних заходів.

 Якщо у Вас виникли будь – які питання , до ваших послуг телефонна лінія :

Районне Управління ДПСС : (03737) 2-23-26

Районна лікарня  ветеринарної медицини : (03737) 2-27-64

 Головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів  відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини 

 

  •  
  •  

-