ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА: ПРО ОБЛАШТУВАННЯ ТА УТРИМАННЯ КЛАДОВИЩ

16.04.2018 | 15:20
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Заставнівський район

   У зв’язку із збільшенням кількості звернень громадян зі скаргами на порушення норм та правил при утриманні кладовищ у населених пунктах Заставнвського району в частині розширення меж та дотримання розмірів санітарно-захисних зон (СЗЗ), Заставнівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області надсилає для інформування основні вимоги щодо облаштування та утримання кладовищ в населених пунктах згідно чинного законодавства.

Детальніше...

Основні вимоги щодо облаштування та утримання кладовищ  в населених пунктах згідно чинного законодавства.

Відповідно до ст.23 Закону України «Про поховання та похоронну справу» (надалі – Закон) функції з забезпечення планування та впорядкування території місць поховання покладені навиконавчі органи сільських,    селищних, міських рад, згідно  з  генеральними  планами  забудови  відповідних  населених пунктів та іншої  містобудівної  документації  з  дотриманням обов'язкових містобудівних,  екологічних  та санітарно-гігієнічних вимог.

            Статтею 30Закону передбачено, що  утримання кладовищ, а також інших місць поховання забезпечують виконавчі органи сільських,  селищних,  міських рад у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що  забезпечує формування  державної  політики  у  сфері житлово-комунального господарства.

            Державними санітарними правилами і нормами "Гігієнічні вимоги щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України" (надалі – ДсанПіН 2.2.2.028-99), затверджених наказом МОЗ України від 01.07.1999 №28встановлено, що кладовища повинні бути розміщені в приміській зоні міських поселень і поблизу місць розташування сіл. Санітарно-захисна зона від території кладовища традиційного поховання і крематорію до житлових і громадських будівель, зон відпочинку, а також колективних садів та городів повинна бути не меншою 300 м, а від території кладовища для поховання урн після кремації до житлових і громадських будівель та об'єктів, що прирівняні до них, має бути не меншою 100 м.

            Відповідно до п.п.3.2., 3.3.ДСанПіНу місцезнаходження кладовищної ділянки та її розміри передбачаються генеральним планом розвитку населеного пункту; проекти улаштування нових кладовищ, розширення і реконструкції діючих підлягають експертизі. На даний час державна санітарно-епідеміологічна експертиза здійснюється відділом державної санітарно-епідеміологічної експертизи Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів за адресою: вул. Б.Грінченка, 1, м.Київ, тел.:(044) 278 84 60.

Територія ділянки, відведеної під кладовище, не повинна піддаватись дії зсувів і обвалів, затоплюватися чи підтоплюватися талими, дощовими і паводковими водами та має характеризуватись легко аерованими грунтами. Ділянка повинна мати схил у протилежний бік від населеного пункту і відкритих водоймищ, які використовуються для господарсько-побутових потреб.

Згідно з п.7.3. ДСанПіНу при повному використанні територій під захоронення і неможливості проведення повторного поховання кладовище закривається. Так, відповідно до частини восьмої статті 23 Закону, орган місцевого  самоврядування  може  прийняти  рішення  про часткове   або  повне  припинення  поховання  померлих  (закриття) кладовища в разі,  якщо на території кладовища немає вільних місць для  облаштування  нових  могил  (колумбарних  ніш),  а  поховання померлих можливе лише на місцях  родинного  поховання  або  шляхом підпоховання  в  могилах  за  згодою користувачів місць поховання.

Території закритих кладовищ після завершення кладовищного періоду, при відповідному рівні упорядкування, можуть бути відведені під парки та сквери.

 Головне Управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області наголошує, що Державні санітарні норми та правила є обов'язковим для виконання посадовими особами та громадянами. Особи, винні в їх порушенні, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.

І. Стасюк, головний спеціаліст відділу державного

нагляду за дотриманням санітарного

законодавства Заставнівського

районного управління Головного

управління Держпродспоживслужби

в Чернівецькій області                                                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  
  •  

-