ГОЛОВА РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПРИЙМАВ УЧАСТЬ У НАРАДІ, ДЕ ОБГОВОРЕНО СТРУКТУРУ МЕРЕЖІ ЗАКЛАДІВ МЕДИЦИНИ ЗАСТАВНІВЩИНИ

26.01.2018 | 10:52
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Заставнівський район

 Голова райдержадміністрації Юрій Кітар взяв участь у нараді, яка проходила під головуванням заступника директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації Юрія Лесюка за присутності представників Департаменту охорони здоров’я та обласної державної адміністрації. Мова йшла про спроможність мережі надавачів первинної медичної допомоги у районі. Заставнівщину представляли також головний лікар комунального закладу «Заставнівський  районний центр первинної медико – санітарної допомоги» Любомир Шевчук, голова Кострижівської селищної ради (ОТГ) Володимир Старко, заступник голови Юрковецької сільської ради (ОТГ) Марія Смеречанська, від Вікнянської сільської ради (ОТГ) --  Микола Ткачук, заступник голови Заставнівської райради Василь Мельник.

Підчас наради обговорили структуру мережі закладів охорони здоров’я, ефективність роботи мед закладів центрального, групової-  та моно практики, ФАПів (надалі «Пунктів здоров’я») і, звичайно, перспективу будівництва, реконструкції та ремонту приміщень закладів медичної галузі та забезпечення усіх спецтранспортом.  

Нагадаємо:Президент підписав Закон «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». Основна ідея цього закону полягає в тому, що медики отримають можливість якісно обстежувати пацієнтів, мати швидкий доступ до необхідної інформації, а також отримувати консультації від своїх колег з району чи більш кваліфікованих профільних лікарів. Згідно із  реформою,  у сільській місцевості пропонується створити медичний заклад для надання первинної медичної допомоги. Ним може бути фельдшерсько-акушерський чи фельдшерський пункт, амбулаторія, медичний пункт, медичний кабінет, мобільний медичний кабінет чи аптечний пункт. Працюватимуть в таких закладах кваліфіковані фахівці. Для залучення таких спеціалістів до роботи у сільській місцевості пропонується встановити систему стимулів, зокрема забезпечення працівників житлом і службовим транспортом, можливостями для отримання освіти та підвищення кваліфікації.

Основними напрямами розвитку охорони здоров’я в сільській місцевості в законі називають:

- максимальне наближення медичного обслуговування до населення, створення умов для проведення у сільській місцевості щорічних виїзних прийомів лікарями-спеціалістами;

- впровадження сучасних технологій з медичного обслуговування у сільській місцевості, зокрема з використанням засобів телемедицини, особливо коли відстань є критичним чинником для надання допомоги;

- розвиток транспортної інфраструктури, створення умов для застосування авіаційних, водних, автомобільних спеціальних санітарних транспортних засобів, у тому числі обладнаних реанімаційними засобами, для надання медичної допомоги у сільській місцевості.

 

 

 

  •  
  •  

-