Про розвиток Кострижівської ОТГ та впровадження реформ

11.05.2018 | 11:28
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Заставнівський район

 Голова Заставнівської районної державної адміністрації побував у Кострижівському ОТГ. Підчас розмови з головою Кострижівської селищної ради Володимиром Старком йшлося про перспективи розвитку цього ОТГ та перепони, які доводиться долати активу в процесі впровадження реформи з децентралізації влади. Життя говорить: що більша громада, то вона сильніша, адже може закумулювати більший податок на доходи фізичних осіб і використати кошти для свого розвитку.

детальніше...

У цьому переконуються активи уже створених ОТГ нашого району. За переконаннями голови Заставнівської районної державної адміністрації , спроможна громада має складатися хоча б із 6-7 сільських рад і нараховувати 10-15 тисяч населення. Це дозволить їй бути фінансово спроможними і дбати про власний розвиток і добробут свого населення. Самостійність у прийнятті рішень щодо розвитку громади варта того, аби напружено працювати. Гроші з неба не падають. З метою покращення інфраструктури ради ОТГ складають Проекти. До участі  у цьому процесі запрошують  неприбуткові підприємства, установи, організації та ініціативні групи громадян.

Проблематика проектів різна, але передбачає активну участь жителів громади в діяльності, спрямованій на поліпшення соціальної інфраструктури ОТГ. Проект чітко  та реалістично вказує, яким чином він вплине на вирішення зазначеної проблеми. Наприклад: освіта - проекти, направлені на розвиток компетенцій та навичок дітей та дорослих; соціальна сфера – проекти, орієнтовані на системну підтримку соціально незахищених та вразливих верств населення (люди з інвалідністю, одинокі пенсіонери, багатодітні родини, родин з дітьми під опікою тощо); благоустрій населених пунктів, територій загального користування та окремих соціальних об’єктів – проекти, які передбачають активну участь мешканців в покращенні умов проживання в громаді. Завдяки реалізації таких проектів можна вирішити 80% проблем ОТГ. Саме у цьому напрямку працює Кострижівська ОТГ. Тут уже розроблено ряд проектів.

 

 

  •  
  •  

-