Лікарям первинки розповіли про стандарт надання допомоги людям з підозрою на коронавірус

Лікарям первинки розповіли про стандарт надання допомоги людям з підозрою на коронавірус

Про зміни до стандарту надання медичної допомоги людям з підозрою на коронавірус ішлося під час онлайн-наради, яку провела заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Наталія Гусак із головними лікарями центрів первинної медико-санітарної допомоги усіх районів області.

Під час наради ішлося про те, що медикам первинки необхідно тримати ще тісніший контакт зі своїми пацієнтами через погіршення ситуації з поширенням COVID-19 на Буковині.

Також сімейним лікарям важливо здійснювати превентивний контроль за інфікованими коронавірусом пацієнтами, котрі лікуються амбулаторно. Якщо стане відомо про порушення такими недужими режиму самоізоляції, слід повідомляти національну поліцію.

Наталія Гусак наголосила, що необхідно стежити за тим, аби буковинці не доводили себе самолікуванням до критичних станів та вчасно зверталися за медичною допомогою.

Крім того, в.о. директора ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ» Наталія Гопко дала лікарям рекомендації щодо відбору зразків у пацієнтів з підозрою на COVID-19 та правильне їх сортування.