На Буковині завершують посів ранніх зернових культур

На Буковині завершують посів ранніх зернових культур

Про проведення комплексу весняно-польових робіт говорили під час наради, яку провів заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олексій Бойко. У ній також взяли участь представники Департаменту агропромислового розвитку і Головного управління Держпродспоживслужби.

Зокрема, в області, незважаючи на запровадження карантинних обмежень, продовжується сівба ярих сільськогосподарських культур, яку проведено на площі 67,7 тис. га.

Аграрії області практично завершили посів ранніх зернових та зернобобових культур на площі 17,3 тис. га: ячменю – 13,8 тис. га; пшениці – 2,0 тис. га;  вівса – 0,9 тис. га; гороху – 0,6 тис. га.

Крім того, посіяно соняшника на площі 8,6 тис. га, цукрових буряків на площі 1,8 тис. га, овочів – 8,7 тис. га та посаджено 28,5 тис. га картоплі. Також розпочато посів сої. Культура вже займає площу 2,8 тис. га, посів триває.

Загалом в області очікується посіяти 255 тис.га ярих культур. За попередніми підрахунками, посівна площа сільгоспкультур у всіх категоріях господарств області цьогоріч складе 317,6 тис. га, це 103,6% до минулого року.

Під урожай 2020 року всіма категоріями господарств вже посіяно 62,6 тис. га (92,6% до 2019 року) озимих сільгоспкультур на зерно та 0,3 тис. га озимих кормових культур.

Перезимували вони добре, шкідливих явищ не спостерігалось. Згідно моніторингу за станом посівів озимих сільгоспкультур, їх сходи отримано практично на всіх посівних площах. Більшість посівів озимих зернових культур та ріпаку, а це близько 92%, зараз у доброму та задовільному стані, дещо слабкі і зріджені – 8%. В озимих культур відновилися вегетаційні процеси.

Аграрії області заготовлюють мінеральні добрива, засоби захисту рослин, насіння сільгоспкультур, паливо-мастильні матеріали та інші ресурси.