Карантин та надання пільг в оподаткуванні вплинули на надходження до місцевих бюджетів Буковини

Карантин та надання пільг в оподаткуванні вплинули на надходження до місцевих бюджетів Буковини

До місцевих бюджетів Буковини за січень-квітень цього року мобілізовано доходів у загальній сумі 1146,2 мільйона гривень, що на 5,6%, або 67,8 мільйона менше, ніж за відповідний період минулого року. Про це повідомляє Департаменті фінансів Чернівецької обласної державної адміністрації.

До загального фонду в цілому в області  надійшло 1055,7 мільйона гривень  податків і платежів, що становить 94,4 % до розпису на 4 місяці (в Україні – 86,1%). Як  і слід було очікувати, не у всіх бюджетах плани виконано. Зокрема, не виконані планові показники по 50 бюджетах із 193, на загальну суму 81,4 мільйона гривень. Не виконані обласний бюджет, бюджет Чернівців, 4 районних, 1 селищний і 29 сільських бюджетів. З 33 ОТГ лише 19 виконали планові призначення.

Запровадження карантину та надання пільг в оподаткуванні вплинули на надходження як до державного, так і до місцевих бюджетів області. Зокрема, втрати по податку на доходи фізичних осіб становлять майже 43 мільйони гривень, по акцизному податку на ввезені на територію України підакцизні товари – майже 6,0 мільйонів, податку на землю – більше 13 мільйонів, єдиному податку – більше 3 мільйонів, плати за надання адмінпослуг – більше 6 мільйонів.

Незважаючи на це, видатки за захищеними статтями фінансувалися відповідно до розпису на підставі заявок головних розпорядників коштів місцевих бюджетів.

Промоніторити видатки будь-якої бюджетної установи або комунального підприємства (за ЄДРПОУ) можна на вебпорталі використання публічних коштів (https://spending.gov.ua/).