Національні парки Буковини проінспектують на предмет незаконної вирубки лісу

Національні парки Буковини проінспектують на предмет незаконної вирубки лісу

Про недопущення незаконних вирубок деревини у лісах області говорив під час наради із екологами та лісівниками заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олексій Бойко.

Він, зокрема, розповів, що у місцевих ЗМІ та соціальних мережах останнім часом з’являлася інформація про вивезення із Чернівецької області лісу. Публікували фото та відео вагонів, навантажених деревиною, які їдуть через територію краю. Усі вказані факти перевірили та з’ясували, що ідеться про транзит, ліс транспортували через Буковину за кордон.

Особливо гостро питання незаконної вирубки дерев стоїть у національних природних парках, де часто виявляють такі порушення. Олексій Бойко наголосив, що лісогосподарську діяльність у регіоні можна проводити лише через електронний облік деревини. Будь-які незаконні дії суворо каратимуться.

– Чернівецька ОДА усіляко сприятиме та допомагатиме правоохоронцям, які розслідуватимуть факти несанкціонованих рубок. Ми зацікавлені у тому, аби винних було покарано, – зазначив Олексій Бойко.

Заступник голови ОДА також додав, що наразі до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, а також до Державної екологічної інспекції скеровано листи із вимогою щодо перевірки діяльності національних природних парків «Вижницький», «Хотинський» та «Черемоський».