Суб’єкт господарювання несе фінансову відповідальність за використання незадекларованої зайнятості

Суб’єкт господарювання несе фінансову відповідальність за використання незадекларованої зайнятості

Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує : 

задекларована праця - оплачувана діяльність на основі трудового договору, який забезпечує соціальні гарантії та права працівників.

Незадекларована праця - оплачувана діяльність, яка офіційно не оформлена, або не повністю оформлена відповідно до чинного законодавства.

Використання незадекларованої праці є грубим порушенням трудового законодавства і тягне за собою  сувору відповідальність перед Законом.

Роботодавець  використовує незадекларовану працю, якщо:

він не оформив із працівником трудовий договір і не повідомив про його найм до органів Державної фіскальної служби;

якщо офіційно виплачує лише частину заробітної плати, а решту - у так званих «конвертах»;

якщо  укладено цивільно-правову угоду або договір із працівником, який фактично виконує певні трудові функції  за посадою на постійному робочому місці і отримує за це винагороду на постійній основі.

Такі дії роботодавців є грубим порушенням чинного законодавства про працю, а саме:

здійснення фактичного допуску до роботи працівників без укладання з ним трудової угоди;

виплата заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та податків;

оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

підміна трудових відносин цивільними - використання праці працівника без укладання з ним трудового договору.

За такі порушення згідно статті  265 Кодексу законів про працю - «Відповідальність за порушення законодавства про працю» - передбачено накладення штрафних  санкцій у розмірі 30 мінімальних заробітних плат, а саме 125 190 гривень за кожного нелегального працівника.

Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує на відповідальності роботодавців  перед Законом  за недопущення інспекторів Держпраці до перевірки  з питань використання нелегальної зайнятості:  за такі дії передбачена штрафна санкція  у розмірі ста мінімальних заробітних плат - 417 300 гривень.