Адміністрування екоподатку за викиди двоокису вуглецю

Адміністрування екоподатку за викиди двоокису вуглецю

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області нагадують, з 1 січня 2019 року набрали чинності зміни до ПКУ в частині екологічного податку за викиди двоокису вуглецю стаціонарними джерелами у атмосферне повітря (далі - податок за викиди двоокису вуглецю). 
Зокрема, встановлено відповідний критерій для виключення з кола платників податку за викиди двоокису вуглецю - не є платниками суб’єкти, якими здійснюються такі викиди в обсязі не більше 500 т за рік (п. 240.7 ст. 240 ПКУ).

У разі якщо річний обсяг викидів двоокису вуглецю перевищує 500 тонн за рік, суб’єкти зобов’язані зареєструватися платниками податку за викиди двоокису вуглецю у податковому (звітному) періоді, в якому відбулося таке перевищення. Такі платники зобов’язані скласти та подати податкову звітність, нарахувати та сплатити податок за викиди двоокису вуглецю за податковий (звітний) період, у якому відбулося таке перевищення, у порядку, передбаченому ПКУ. Разом з тим база оподаткування податком за викиди двоокису вуглецю за результатами податкового (звітного) року зменшується на обсяг таких викидів у розмірі 500 т за рік (п. 242.4 ст. 242 ПКУ).

У разі, якщо обчислений платником екологічного податку за розрахунковим методом щорічний обсяг викидів двоокису вуглецю не перевищуватиме, встановлений п. 240.7 ст. 240 ПКУ, граничний річний обсяг викидів двоокису вуглецю обсягом 500 т, то податкові зобов’язання з екологічного податку за викиди двоокису вуглецю в атмосферне повітря у такого платника не виникатимуть.

При цьому такому платнику рекомендується повідомити відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення про відсутність у нього у звітному році об’єкта оподаткування екологічним податком та скласти заяву із додаванням розрахунку визначення ним річного обсягу викидів двоокису вуглецю за результатами споживання палива його стаціонарними джерелами забруднення (п. 250.9 ст. 250 ПКУ).

Про це наголошує в своєму листі ДФС України №13932/7/99-99-12-03-04-17 від 26.04.2019р. та пропонує до уваги платників екологічного податку приклади розрахунку (обчислення) обсягів викидів двоокису вуглецю за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/377171.html