На Буковині за сприяння служби зайнятості відкрили власну справу 14 осіб

На Буковині за сприяння служби зайнятості відкрили власну справу 14 осіб

За 4 місяці на Буковині за сприяння служби зайнятості відкрили власну справу 14 осіб. Середній розмір виплати допомоги по безробіттю, який виплачується одноразово для відкриття підприємницької діяльності склав 26,2 тис.грн.

«Безробітним, для яких немає пропозицій роботи, фахівці служби зайнятості пропонують відкрити власну справу. Для того щоб отримати виплату допомогу по безробіттю, необхідно пройти профдіагностичне тестування на визначення схильностей до ведення бізнесу, курси з основ підприємницької діяльності та представити власний бізнес-план на розгляд комісії», - зазначає заступник директора Чернівецького обласного центру зайнятості Марія Кобєлєва.

Серед осіб, які відкрили власну справу 6 учасників АТО, 3 осіб, що самостійно виховують неповнолітніх дітей та одна людина з інвалідністю. Троє підприємців реєструвалися у м.Чернівці та Путильському районі, двоє - в Глибоцькому районі, та по одному -  у Заставнівському, Кельменецькому, Кіцманському, Новоселицькому, Сторожинецькому та Хотинському районах.

Новостворені підприємці будуть виробляти цеглу та черепицю, здійснювати технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів, працюватимуть в сфері роздрібної торгівлі, зокрема в неспеціалізованих магазинах, на ринках, а також продаватимуть  іграшки, спортивний інвентар та пальне.  Окрім цього вестимуть бізнес з надання послуг мобільного харчування, ландшафтних послуг та  обробки металів.