На Буковині місцеві бюджети отримали 131,3 млн. грн. податку на землю

На Буковині місцеві бюджети отримали 131,3 млн. грн. податку на землю

Начальник  фіскального відомства Буковини Віталій Шпак розповідає, протягом січня-травня 2019 року від власників землі та землекористувачів до місцевих бюджетів області надійшло понад 131,3 млн грн плати за землю. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року  сума надходжень збільшилася на 20,1 млн грн.

Відтак, продовжує посадовець, вагому частку надходжень плати за землю сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі — юридичні особи. Від них до бюджету надійшло – 102,7 млн грн. Водночас від фізичних осіб до місцевих бюджетів протягом п’яти місяців надійшло 28,6 млн грн.

Віталій Шпак підкреслює, плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної й комунальної власності. Цей платіж у повному обсязі надходить до місцевого бюджету.

За його словами, найбільше земельного податку у місцеві скарбниці сплатили платники: м. Чернівці - 69,5 млн грн, Сторожинецького району – 9,5  млн грн та Новоселицького району – 9,1 млн грн.

Дещо менше спрямували до територіальних бюджетів землевласники та землекористувачі інших районів: Вижницький  – 5,8 млн грн,  Герцаївський – 1,3 млн грн;  Глибоцький  - 5,4 млн грн Заставнівський – 5,2 млн грн; Кельменецький - 6,4 млн грн; Кіцманський – 6,2 млн грн; Путильський – 1,9 млн грн; Сокирянський – 3,9 млн грн; Хотинський – 4,3 млн грн та  м. Новодністровськ - 2,8 млн грн.

Нагадаємо, що згідно з п.286.5 ст.286 ПКУ нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку, а сплачується такий податок фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.287.5 ст.287 ПКУ).