Цьогоріч фіскали скоротили на 20% кількість перевірок буковинського бізнесу

Цьогоріч фіскали скоротили на 20% кількість перевірок буковинського бізнесу

За словами начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталія Шпака, використання ризикоорієнтованої системи відбору платників до податкового аудиту  дозволило на 20% зменшити кількість перевірок юридичних осіб у першому півріччі цього року проти відповідного періоду 2018  року.

За словами Віталія Шпака, фіскали перевіряють лише тих, хто старається „втаїти” свої доходи від оподаткування - використовуючи віртуальні фінансові схеми, фіктивні фірми та угоди, які не мають нічого спільного з реальними бізнесовими операціями і в більшості випадків залишають лише паперовий слід. І підтвердженням якісного відпрацювання ризиків щодо несплати податків є те, що при проведенні всіх перевірок задокументовані порушення норм ПКУ.

Усього, з початку 2019 року проведено 75 документальних перевірок платників податків - юридичних осіб, з них 33 планові та 42 позапланові. У 2018 році за шість місяців підрозділами аудиту фіскального відомства було проведено 90 перевірок.

За результатами цих перевірок до бюджетів усіх рівнів донараховано узгоджених із платниками податкових зобов'язань на суму майже понад 18,8 млн.грн.  Із донарахованих сум за актами перевірок 2019 року та минулих років стягнуто до бюджетів майже 17,5 млн.грн. податкових платежів та штрафів. Суми як донарахувань так і стягнень перевищують аналогічні показники 2018 року на 4,6 млн. грн. та 2,1 млн. грн. відповідно.

Також перевірками на 21,8 млн. грн. зменшено від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток та на 0,2 млн. грн. зменшено від'ємне значення різниці між податковими зобов'язаннями та податковим кредитом з ПДВ.

«Серед останніх зруйнованих  «схем» - це так звана «діяльність»  підприємств, у сфері гуртової торгівлі деревиною, будівельними матеріалами та санітарно - технічним обладнанням. Суть її полягає в заниженні податкових зобов’язань з податку на прибуток та ПДВ внаслідок включення до витрат, сум не пов’язаних з господарською діяльністю та реалізацією продукції за цінами нижчими за звичайні. Донараховано майже 0,8 млн. грн. податків  та зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на понад 2,1 млн. грн.» – розповідає Віталій Шпак.