Схвалені зміни до обласного бюджету, що подала Чернівецька ОДА

Схвалені зміни до обласного бюджету, що подала Чернівецька ОДА

Вчора, 7 серпня, під час сесії обласної ради були прийняті зміни до бюджету, які розробила та подала облдержадміністрація.

Причин невідкладного розгляду питання змін до бюджету було декілька.

По перше, обласний бюджет отримав з Державного бюджету декілька субвенцій та кошти на співфінансування об’єктів, замовником по яких є Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства ОДА.

По друге, Мінрегіон погодив пропозиції облдержадміністрації по будівництву нових амбулаторій, а також по придбанню транспорту та комплектів телемедицини, як для нових, так і для наявних амбулаторій (до речі, ця робота продовжується, Департамент охорони здоров’я приймає документи на вказані цілі від РДА та ОТГ).

По третє, станом на 01 липня перевиконання обласного бюджету становило 11,1 млн. грн., що дало можливість облдержадміністрації розв'язувати окремі проблеми обласних бюджетних установ (хоча проблемних питань було майже на 60 млн. грн.)

Левова частка змін, що внесено, викликана необхідністю якнайшвидшого звернення процесу будівництва в області амбулаторій загальної практики сімейного медицини, на що передбачено понад 54 млн. грн. Ще 24,5 млн. грн. спрямовано місцевим бюджетам на забезпечення новозбудованих та наявних закладів службовим автотранспортом і телемедичним обладнанням. Це сприятиме підвищенню рівня надання медичних послуг для сільського населення.

Коштом додаткових надходжень від перевиконання кошти було направлено на:

Ремонт і придбання медичного обладнання – майже 2,5 млн. грн.
Фінансування ремонтних робіт з підготовки бюджетних закладів обласного рівня до опалювального сезону – понад 4 млн. грн.
Завершення ремонтних і будівельних робіт на окремих об’єктах соціально-культурної сфери – близько 1,5 млн грн.

За рахунок як коштів обласного бюджету, так і відповідної субвенції з державного бюджету буде створено оперативно-диспетчерську службу у Центрі екстреної медичної допомоги.

Як зазначив під час виступу в. о. голови облдержадміністрації Михайло Павлюк, усі запропоновані ОДА зміни дають можливість належно підготувати обласні бюджетні заклади до роботи в осінньо-зимовий період, ввести в експлуатацію окремі сільські амбулаторії, інфекційне відділення Путильської ЦРЛ, відкрити Іспаську дитячу дошкільну установу, зміцнити матеріально-технічну базу окремих обласних комунальних закладів.