Актуальна інформація для роботодавців, котрі бажають працювати у правовому полі

Актуальна інформація для роботодавців, котрі бажають працювати у правовому полі

Державна служба України з питань праці інформує:

у виданні «Урядовий кур’єр»  опубліковано текст Постанови Кабінету Міністрів України  від 21.08. 2019 року за  № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю».

Зазначеною Постановою Уряд затвердив Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

Даний документ відновлює право органів місцевого самоврядування здійснювати контроль за своєчасною  та у повному обсязі оплатою  праці на підприємствах, в установах. організаціях; дотриманням роботодавцями мінімальних державних гарантій в оплаті праці; оформленням трудових відносин.

Метою прийняття Постанови є забезпечення ефективної реалізації посадовими особами Державної служби України з питань праці, її територіальних органів (у регіоні - Управління Держпраці у Чернівецькій області), виконавчими органами міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад своїх повноважень щодо здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Варто наголосити, що зазначена Постанова є черговим кроком назустріч роботодавцям, що бажають працювати у правовому полі.

Так, зокрема,  Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю передбачає, що штрафні санкції за порушення законодавства про працю, передбачені статтею 265 Кодексу законів про працю України - «Відповідальність за порушення законодавства про працю» -, застосовуються тільки у тих випадках, коли роботодавець не бажає усувати виявлені порушення або використовує незадекларовану працю.

Таким чином, визначено основний пріоритет у роботі інспекторів праці та  окреслено чітку позицію щодо необхідності зниження рівня неофіційної праці в Україні.