У Заставні відбулося засідання круглого столу на тему: «Громадські роботи: організація, взаємодія, розвиток, перспективи»

У Заставні відбулося засідання круглого столу на тему: «Громадські роботи: організація, взаємодія, розвиток, перспективи»

У приміщенні Заставнівської міської ради зібралися представники органів місцевого самоврядування району, райдержадміністрації, ОТГ та обласної служби зайнятості, аби обговорити питання зайнятості населення району та залучення безробітних до громадських робіт. Адже у багатьох сільських радах немає нині комунальних служб і є потреба у працівниках, котрі б виконували, зокрема роботи з благоустрою територій населених пунктів і не тільки. Перелік таких видів робіт досить широкий і не обмежується прибиранням. Щодо організації громадських робіт та стан ринку праці в області розповіла присутнім директор Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко і наголосила: «Громадські роботи є засобом реалізації політики зайнятості населення, що може зняти соціальну напругу на ринку праці, сприяти соціально- економічному розвитку регіону, а також забезпечити трудову адаптацію безробітних і бути для них джерелом доходу у скрутний з матеріальної точки зору період». Заставнівський міський голова Василь Радиш запевнив, що співпраця із районною філією Чернівецького ОЦЗ триватиме і надалі, цього року міська рада скористалася можливістю долучити безробітних до благоустрою міста, тож наступного року також планують закласти у бюджет кошти на організацію громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру. Адже безробітні отримують платню за їх виконання з двох джерел фінансування: Фонду загальнообов’якового державного соціального страхування на випадок безробіття та місцевого бюджету. Присутні голови сільських рад висловити свої думки щодо організації громадських робіт у нинішньому році і можливості продовжити співпрацю у цьому напрямку зі службою зайнятості у наступному. Директор Заставнівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лілія Семенюк звернула увагу присутніх на зміни фінансування центру у 2019 році і на важливості збереження обсягів послуг, які надають працівники центру особам похилого віку та людям з інвалідністю. А догляд за підопічними центру потребує цілодобової присутності працівників. І щоб забезпечити роботу персоналу необхідно відповідне фінансування. І тут також можна долучати безробітних, адже догляд, супровід, обслуговування людей з інвалідністю – це один із видів громадських робіт. Учасники круглого столу дискутували, також порушили тему легальної зайнятості, не оминули проблему виїзду молодих людей на роботу за кордон та зайнятості молоді у сільській місцевості.