Дотримання пожежної безпеки

Дотримання пожежної безпеки

Високі температурні показники та посушлива погода сприяють тому, що значно збільшується ризик виникнення загорянь на відкритих територіях. Зазвичай, причинами масштабних пожеж у природних екосистемах є наслідки людської легковажності. Вирушаючи на відпочинок, громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду. Такі дії є вкрай небезпечними, адже достатньо навіть одного непогашеного сірника для того, щоб спровокувати масштабну пожежу! Особливо гострою є проблема виникнення загорянь на сміттєзвалищах, адже саме ці пожежі викликають суспільний резонанс та несуть загрозу життєдіяльності населення і значно погіршують екологічний стан навколишнього середовища через виділення шкідливих продуктів горіння. Тож, зважаючи на те, що пожежонебезпечний період підходить до своєї активної фази і загроза виникнення загорянь буде тільки зростати, громадянам необхідно дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі та не провокувати пожежі на відкритих територіях. Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

• розводити багаття у лісі та лісопосадках;

• заїжджати автомобілем до лісу;

• палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;

• залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

• полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;

• створювати смітники та спалювати відходи;

• спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101» «2-10-84».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.