За дев’ять місяців до бюджетів усіх рівнів платники Буковини спрямували понад 88 мільйонів гривень акцизного податку

За дев’ять місяців до бюджетів усіх рівнів платники Буковини спрямували понад 88 мільйонів гривень акцизного податку

В Головному управління ДПС у Чернівецькій області повідомляють, що за січень-вересень 2019 року  Державний та місцеві бюджети поповнились на 88,9 мільйона гривень акцизного податку. Зокрема, до загального фонду Державного бюджету бізнесом області сплачено 4,4 мільйона гривень, а саме  2,4 млн. грн. – від гуртового постачання електроенергії, 0,1 млн. грн. – з реалізації пального, 1,7 млн. грн. надійшло від переобладнання транспортних засобів,  0,2 млн. грн. – від виробленого пива.

Бюджети місцевих громад коштом акцизного податку з реалізації підакцизних товарів в роздрібній торгівлі поповнились на 84,5 мільйони гривень.

Таким чином виконання індикативного завдання, щодо Державного бюджету забезпечено на рівні 168,3 відсотка, індикативний показник акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів виконано на 109,6 відсотка.

У відомстві зазначають, що для забезпечення повноти сплати акцизного податку важливу роль відіграє активна позиція як керівників територіальних громад так і їх жителів. Для цього необхідно вимагати фіскальний чек та перевіряти, чи показана у фіскальному чеку інформація про суму сплаченого роздрібного акцизу. Представники підприємництва, котрі здійснюють реалізацію алкогольної продукції та тютюнових виробів, повинні це робити на рівні високої податкової культури.

У разі відсутності фіскального чека, у податковій службі області рекомендують негайно повідомити про факти нелегальної реалізації підакцизної продукції органи ДПС.