Пенсійний фонд: коротко про головне

Пенсійний фонд: коротко про головне

1. Шановні краяни! Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області вкотре закликає вас завчасно дбати про своє майбутнє. Пам’ятайте, що тільки легальні трудові відносини і оплата праці здатні забезпечити гідне матеріальне забезпечення після виходу на заслужений відпочинок. Не погоджуйтесь на тіньові умови праці й мізерну її оплату, вимагайте від своїх роботодавців гідних заробітків, прозорого їх декларування та своєчасної сплати страхових внесків. Ваше майбутнє - у ваших руках!

2. Шановні працедавці! Усвідомте свою відповідальність за працівників та легалізуйте трудові відносини відповідно до чинного законодавства, адже допуск працівника до роботи без оформлення трудових відносин, оформлення неповного робочого дня за умови повної зайнятості – це грубе порушення законодавства про працю, яке передбачає застосування до порушників суттєвих штрафних санкцій.

3. Звернення громадян за призначенням пенсії в «один дотик» через вебпортал електронних послуг Фонду. Сервіс передбачає подання документів дистанційно в електронному вигляді, що дозволяє заощадити ваш час (http://portal.pfu.gov.ua)

4. Шановні підприємці області! Нагадуємо про ваш обов’язок щомісячно сплачувати єдиний соціальний внесок в розмірі, не меншому за мінімальний (цього року - 918,06 грн), та не допускати заборгованості з платежу. Своєчасно та в повному обсязі сплачені внески – це ваш страховий стаж для призначення соціальних та пенсійних виплат. Період здійснення підприємницької діяльності, за який не сплачений єдиний соціальний внесок, не зараховується до страхового стажу до повного погашення боргу.

5. До уваги фізичних осіб-підприємців! Наявність недоїмки зі сплати страхових або єдиного внесків унеможливлює зарахування періодів роботи до страхового стажу в повному обсязі, внаслідок чого приватний підприємець ризикує залишитися без права на отримання пенсії та інших соціальних виплат. Тому закликаємо усіх представників малого і середнього бізнесу: розрахуйтеся з боргами зі сплати страхових та єдиного внесків! Це забезпечить вам право на отримання пенсійних виплат при набутті необхідного страхового стажу та віку.

6. Нагадуємо представникам малого і середнього бізнесу про необхідність сплати єдиного внеску не тільки за найманих працівників, а й за себе як за підприємця. Від повноти сплати обов’язкових платежів залежать зарахування страхового стажу та розмір майбутніх пенсійних виплат. Дбайте замолоду про свій матеріальний достаток у старості!

7. Однією з можливостей зарахування до страхового стажу періодів, в які особа не була застрахованою, є добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

8. Шановні краяни! Заздалегідь подбайте про підготовку документів для призначення пенсії! За декілька місяців до досягнення пенсійного віку варто звернутися до сервісного центру Пенсійного фонду за місцем реєстрації для попередньої правової оцінки документів.

9. Шановні пенсіонери! Нагадуємо про важливість своєчасно повідомляти Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про звільнення з роботи або працевлаштування, а також про початок та припинення підприємницької діяльності.