«Єдинники» збагатили бюджет Буковини на 455,9 мільйонів гривень

«Єдинники» збагатили бюджет Буковини на 455,9 мільйонів гривень

Таку суму надходжень до казни Буковини забезпечили платники єдиного податку – фізичні та юридичні особи. Так, впродовж січня – листопада 2019 року буковинські «єдинники» сплатили до територіальних скарбниць на 87,4 млн грн більше ніж за аналогічний період минулого року – роз'яснюють у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

Найбільший внесок у наповнення казни зробили приватні підприємці, що працюють на спрощеній системі оподаткування. Завдяки їм бюджет отримав 359,5 млн грн. Юридичні особи-платники єдиного податку сплатили 60,3 млн грн. Також, свою частку до наповнення бюджету внесли і сільгоспвиробники – 36,1 млн грн.

В цілому в області на спрощеній системі оподаткування перебувають 44067 представників малого та середнього бізнесу.

І надалі найпопулярнішою серед «спрощенців» лишається друга група – її обрали понад 14 тис. підприємців, що складає 48,8% всіх підприємців – «єдинників». Першу групу застосовують 7525 підприємців, третю – 7186.

Серед юридичних осіб – платників єдиного податку  2745 застосовують третю групу (5 відсотків застосовують 2556 підприємств, 3 відсотки – 189 організацій). Також в області здійснюють діяльність 662 сільськогосподарських товаровиробників, які працюють на ІV групі.

У податковому відомстві Буковини наголошують,  у разі, якщо платник інших податків і зборів прийняв рішення перейти на спрощену систему оподаткування з 1 січня наступного року, йому необхідно подати заяву до контролюючого органу не пізніше 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу (а саме, не пізніше 16 грудня 2019 року).