ОТГ області мають можливість долучитися до ініціативи «Мери за економічне зростання» (M4EG)

ОТГ області мають можливість долучитися до ініціативи «Мери за економічне зростання» (M4EG)

ОТГ області мають можливість долучитися до ініціативи «Мери за економічне зростання» (M4EG)

Проєкт «Мери за економічне зростання» (M4EG) – це ініціатива Європейського союзу, яка розпочала діяльність ще у січні 2017 року в рамках Східного партнерства (Україна, Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова). Суть Ініціативи полягає в наданні підтримки муніципалітетам країн Східного партнерства та сприянні місцевого економічного зростання.

Ініціатива має на меті створити розгалужену регіональну професійну спільноту, що вимагатиме певного залучення її членів, проте водночас створить для них можливості значної підтримки експертів та колег з інших муніципалітетів, сприяння у поширенні історій успіху, а також інші значні економічні, політичні та репутаційні переваги.

В рамках ініціативи «Мери за економічне зростання» муніципалітетам буде запропоновано розробити (або адаптувати існуючі) плани місцевого економічного розвитку на основі принципів належного врядування і державно-приватного діалогу, визначити необхідні практичні заходи, а в кінцевому підсумку запропонувати проекти, спрямовані на стимулювання зростання, розвитку і підвищення рівня зайнятості. В ході цього процесу органи влади муніципальних утворень і міст повинні прагнути стати більш прозорими та інклюзивними, а також сприяти розвитку бізнесу.

Участь в ініціативі «Мери за економічне зростання» є добровільною, зважаючи на дві ключові місцеві передумови для зростання приватного сектору, а саме:

  • Прозора, вільна від корупції адміністрація, що сприяє розвитку бізнесу
  • Міжсекторальна співпраця і взаємодія на місцевому рівні

В межах Ініціативи в Україні реалізується 6 грантових проектів загальним кошторисом близько 4,5 млн. євро. Станом на початок 2020 року Ініціатива налічує 136 підписантів в Україні, з яких 10 ОТГ розташовані на території Чернівецької області (Рукшин, Недобоївці, Великий Кучурів, Глибока, Сокиряни, Мамалига, Вашківці, Клішківці, Хотин, Волока). Зазначена програма дала можливість першим 10 ОТГ, які утворились у Чернівецькій області у 2015 році, виграти суму близько 600 тисяч євро. Реалізація проекту дала можливість створити центри економічного зростання та мережу кооперативів в 10-ти ОТГ області.

З метою забезпечення сталого економічного розвитку регіону нові об'єднані територіальні громади також мають можливість долучитися до Ініціативи.

З умовами та порядком приєднання можна ознайомитись за посиланням https://www.m4eg.eu/uk/about-m4eg/#a4.

За координацію роботи з новими підписантами від Ініціативи відповідає експерт Павло Касьянов (+380507643255; [email protected]), його контактні дані можна надавати безпосередньо потенційним партнерам.