«Треті національні консультації з розробки секторальних та крос-секторальних експортних стратегій»


  • 14/11/2018
«Треті національні консультації з розробки секторальних та крос-секторальних експортних стратегій»

12 листопада 2018 року в місті Київ пройшли Треті національні консультації з розробки експортної стратегії у секторі «Інновації для експорту», у яких взяв участь представник Департаменту регіонального розвитку обласної державної адміністрації.

Учасниками заходу також були представники бізнес-асоціацій, організацій, освітніх закладів, профільних експертів, а також офісів реформ.

Під час консультації учасники робочої групи фіналізували план дій, які є основою стратегій. Вже сформовані основні стратегічні задачі:

- посилення екосистеми для розвитку інновацій в Україні та підтримка бізнес-середовища у сприянні інноваціям та підприємницької активності, а також у збільшенні обсягів експорту;

- створення фінансових послуг та послуг з підтримки для інноваційних підприємств, які повинні допомогти прискорити розробку та масштабування інноваційних експортних продуктів та послуг з високою доданою вартістю;

- розвиток навичок та компетенцій українських підприємців, менеджерів, науковців, інноваторів та підприємств для розробки та монетизації інновацій на міжнародному рівні.

Після консультацій проводитиметься розробка розпоряджень КМУ по всіх секторах, над якими працювали учасники консультацій.

Довідково:

Експортною стратегією України визначено п’ять перспективних секторів та чотири крос-сектори. Серед них: інформаційно-комунікаційні технології, харчова і переробна промисловість, технічне обслуговування та ремонт повітряних суден, креативні індустрії, машинобудування, інновації для експорту, вдосконалення навичок, транспортування та спрощення умов торгівлі, торговельна інформація та просування експорту.

Секторальні та крос-секторальні експортні стратегії розробляються за ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України в рамках реалізації проекту «Експортна стратегія України», та за підтримки федеральної компанії Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням Уряду Німеччини, у співпраці з Міжнародним торговельним центром (Женева).

 

Коментарі