У прокуратурі

За відкрите викрадення чужого майна засуджено жителя Заставнівського району

За відкрите викрадення чужого майна засуджено жителя Заставнівського району

Кіцманською місцевою прокуратурою підтримано публічне обвинувачення відносно мешканця Заставнівського району Чернівецької області, який обвинувачувався у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України (відкрите викрадення чужого майна (грабіж)). Так, в квітні 2020 року, підсудний посеред білого дня, перебуваючи в одному із населених пунктів Заставнівського району Чернівецької області, маючи прямий умисел на незаконне заволодіння чужим майном, переслідуючи корисливу мету особистого збагачення, відкрито заволодів гаманцем та грошовими коштами потерпілого, чим завдав останній матеріальних збитків та розпорядився викраденим майном на власний розсуд. Заставнівський районний суд погодився з доводами прокурора та засудив обвинувачену особу, за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України (відкрите викрадення чужого майна (грабіж)) до 4 років 5 місяців позбавлення волі.

Протидія домашньому насильству

06.12.2017 Верховною радою України доповнено положення Кримінального кодексу України (далі – КК України) статтею 126-1 «Домашнє насильство» та 07.12.2017 прийнято Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». У відповідності до вимог КК України, домашнє насильство – умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи. При цьому, згідно ст. 126-1 КК України вчинення домашнього насильства карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років. Кіцманською місцевою прокуратурою впродовж 11 місяців 2020 року скеровано до суду 9 кримінальних проваджень за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 126-1 КК України, відносно 9 осіб за вчиненнями ними домашнього насильства. При цьому, впродовж вказаного періоду, за участі прокурорів місцевої прокуратури, Заставнівським районним судом Чернівецької області розглянуто 6 кримінальних проваджень вказаної категорії та в усіх випадках суд погодився із доводами прокурорів щодо наявності в діях обвинувачених осіб ознак кримінального правопорушення передбаченого ст. 126-1 КК України.

Кіцманська місцева прокуратура

Відмінність між зверненням та запитом на публічну інформацію

Кіцманською місцевою прокуратурою здійснюється робота з питань забезпечення доступу до публічної інформації у строки та порядку, встановленому Законом України «Про доступ до публічної інформації». Упродовж 2020 року на адресу Кіцманської місцевої прокуратури надійшло 10 інформаційних запитів у порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації», з яких на 8 надано роз’яснення, у 2 відмовлено у задоволенні запиту. Водночас громадяни не завжди обізнані про різницю між зверненням у порядку Закону України «Про звернення громадян» і запитом на публічну інформацію у порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації». У зв’язку з цим, необхідно роз’яснити, що при реалізації права на звернення особа повідомляє у зверненні посадовій особі певну інформацію, щоб підштовхнути її до вчинення певних дій правового чи організаційно-адміністративного характеру. Тобто, приватна особа звертається до посадової особи з пропозицією, в якій висловлює рекомендацію щодо діяльності органів державної влади, або з вимогою усунути порушення тих чи інших прав тощо. У той час як єдиною метою направлення інформаційного запиту – є отримання публічної інформації, тобто інформації про діяльність суб’єкта владних повноважень. Слід зазначити про право на оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації, а саме згідно ст. 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду. Аналогічним чином Законом України «Про звернення громадян» передбачена можливість оскаржувати дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням - безпосередньо до суду.

За вбивство співмешканки буковинця засуджено до 7 років позбавлення волі

Кіцманська місцева прокуратура підтримала обвинувачення стосовно жителя Кіцманського району Чернівецької області за фактом вчинення ним умисного вбивства (ч.1 ст. 115 КК України). Чоловіка засуджено до 7 років позбавлення волі. За даними слідства, наприкінці квітня 2020 року 55-річний чоловік, перебуваючи в приватному будинку 60-річної жительки села Ставчани Кіцманського району, з якою співмешкав, вступив з нею у суперечку та завдав жінці численні ножові поранення. Від отриманих травм потерпіла померла, а чоловік втік з місця скоєння злочину. До набрання вироку суду законної сили обвинувачений перебуватиме під вартою.

Подвійне вбивство – на Буковині до довічного ув’язнення засуджено чоловіка, який вбив матір та сестру

Подвійне вбивство – на Буковині до довічного ув’язнення засуджено чоловіка, який вбив матір та сестру

Кіцманська місцева прокуратура підтримала обвинувачення відносно 21-річного буковинця за фактом подвійного вбивства (ч ч. 1 ст. 115, п. 2, 9, 13 ч. 2 ст. 115 КК України).

Вироком Кіцманського районного суду його засуджено до довічного позбавлення волі. Під час судового розгляду доведено, що у вересні 2019 року 20-річний житель м. Кіцмань, Кіцманського району, Чернівецької області на ґрунті тривалих неприязних відносин зі своїми родичами, завдав смертельні ножові поранення своїй 40-річній матері та 8-річній сестрі.

Щоб приховати сліди злочину, тіла потерпілих скинув у колодязь, розташований на території власного домогосподарства.

До набрання вироком законної сили чоловік перебуватиме під вартою.