Служба зайнятості

Ефективна співпраця має результати

Ефективна співпраця має результати

Консультанти роботодавців Заставнівської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості отримали успішний досвід від поєднання технологічності та клієнтоспрямованості під час добору працівника на посаду бухгалтера для новоствореного ТОВ « Фарммедцентр». Підприємство розпочало свою діяльність у серпні 2020 року. Після отримання інформації про вакансію, підбір тривав декілька тижнів. Фахівці служби зайнятості провели тестування з використанням профдіагностичних методик серед шукачів роботи, які мають необхідні компетенції та досвід роботи. Для отримання необхідних навичок та на прохання роботодавця Юрія Страдецького, у жовтні розпочалося стажування безробітної на посаду бухгалтера. А сьогодні, 2 листопада 2020 року, колишня безробітна приступила до виконання своїх обов’язків на новій роботі. • За роки активної співпраці з роботодавцями фахівці Заставнівської районної філії ОЦЗ довели свою ефективність та стали партнерами всім, хто потребує оперативного та ефективного відбору кадрів. Для цього ми активно використовуємо в своїй діяльності елементи рекрутингу, здійснюючи відбір працівників на відкритому ринку праці, а також надаємо послуги роботодавцям, як під час особистих зустрічей так і дистанційно, - зазначає начальник відділу взаємодії з роботодавцями Галина Коростатевич та запрошує роботодавців Заставнівського району до співпраці.

На Буковині з початку року було – 9920 вакансій, на них працевлаштовані 7476 осіб

На Буковині з початку року було – 9920 вакансій, на них працевлаштовані 7476 осіб

З початку року із Чернівецькою обласною службою зайнятості співпрацювали 2086 роботодавців. Питома вага роботодавців, чиї вакансії були укомплектовані службою зайнятості, склала 78,2%. З початку року кількість вакансій у базі даних служби зайнятості склала 9920 одиниць. Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння Чернівецької обласної служби зайнятості - 7476 осіб, з них майже 40% працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного. - Починаючи з 12 березня 2020 року, ситуація на ринку праці знаходиться під впливом обмежувальних заходів, проте фахівці служби зайнятості не припиняють підбирати для безробітних підходящі вакансії, а для роботодавців – персонал. Якщо говорити по галузях, то 21,7% безробітних знайшли роботу в закладах освіти, 21,5% - на підприємствах переробної промисловості, 18,6% - у сільському, лісовому та рибному господарстві, 7,7% - у оптовій та роздрібній торгівлі, - зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 99 безробітних. Зокрема, це 17 осіб, які недостатньо неконкурентоспроможні на ринку праці та 82 особи, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

 

Понад 150 буковинців зареєструвалися у службі зайнятості через портал державних послуг «Дія»

Понад 150 буковинців зареєструвалися у службі зайнятості через портал державних послуг «Дія»

З початку дії карантинних обмежень, понад 150 мешканців Чернівецької області, які виявили бажання стати на облік у центрах зайнятості області, скористалися новою електронною послугою з реєстрації та оформлення виплат допомоги по безробіттю на онлайн-порталі державних послуг «Дія». - Для підтримки людей під час карантину запроваджено законодавчі зміни для призначення зареєстрованим безробітним допомоги з першого дня набуття статусу, навіть тим, хто був звільнений у період карантину за власним бажанням (звільненим до карантину за власним бажанням допомога виплачується з 91 дня набуття статусу). Також спрощено процедуру реєстрації у службі зайнятості. Сьогодні подати документи до центру зайнятості можна особисто або через портал «Дія» із використанням кваліфікованого електронного підпису, - зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко. На час карантину підвищено мінімальний розмір допомоги по безробіттю з 650 грн до 1000 грн. Таку допомогу безробітні зможуть отримати ще впродовж місяця після завершення карантину. Станом на 16 листопада 2020 року отримували допомогу по безробіттю 6649 безробітних, що в 1,6 разів більше, ніж станом на цю дату 2019 року. Середній розмір допомоги по безробіттю в Чернівецькій області у жовтні 2020 року становив 3045 грн, в той час як у жовтні 2019 року - 3089 грн, зменшення відбулося на 1,4%.

На Буковині роботу знайшли 4096 жителів сільської місцевості за сприяння служби зайнятості

За 10 місяців 2020 року соціальними послугами Чернівецької обласної служби зайнятості скористалося 17851 особа, яка мала статус безробітного. Це в 1,3 рази більше, ніж у січні-жовтні 2019 року. Статус безробітного набули 11963 особи, що в 1,5 рази більше порівняно з минулим роком. Станом на 1 листопада 2020 року в службі зайнятості перебувало на обліку 7906 безробітних. Із загальної чисельності безробітних, які перебували на обліку, 52,8% складали жителі сільської місцевості. - Жителі сільської місцевості частіше звертаються до служби зайнятості у пошуку роботи, через недостатню кількість вакансій у населених пунктах. Водночас більшість вакансій зосереджено у м.Чернівцях. Разом з тим за 10 місяців знайшли роботу 7476 осіб, з них жителі сільської місцевості 4096. Щоб знайти працівників, роботодавці вже впродовж кількох років здійснюють довіз працівників від місця проживання до роботи або відшкодовують витрати на доїзд із населених пунктів, - зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко. Профорієнтаційними послугами було охоплено 9221 безробітний з числа сільських мешканців, професійне навчання проходили 603 безробітних, у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 638 мешканців сільської місцевості Станом на 1 листопада 2020 року у Чернівецькій обласній службі зайнятості статус безробітного мали 4177 осіб з числа мешканців сільської місцевості.